اعتیاد به موبایل

تو مطالب قبلی در مورد عادت گفتیم و اینکه عادت ها هستن که زندگی مارو می سازن. ازین به بعد می خوایم به یه سری از عادت های بد که مانع از پیشرفت ما می شن بپردازیم.
از جمله عادت های بدی که باعث میشن بهره وری شما هنگام درس خوندن کاهش پیدا کنه، نگاه کردن دائمی به گوشی موبایل و چک کردن اونه. احتمالا این جمله رو شنیدید که “مغز ما مثل ماهیچه می مونه” شما در هر جهتی این ماهیچه رو تمرین بدید در همون جهت تقویت میشه. اگه شما تلاش کنید که زمان های نگاه کردن به گوشیتون رو هی افزایش بدید، برای مثال امروز اگر به طور میانگین هر نیم ساعت به گوشی نگاه می کنید، فردا این رو به هر ۴۰ دقیقه برسونید. این باعث میشه کم کم مغز شما یاد بگیره که باید از گوشی فاصله بگیره. اما اگر بیخیال این عادت بشید و بگید هر چه بادا باد، مطمئن باشید که ضرر چشمگیری به درس خوندنتون وارد میشه. سازندگان دستگاه هایی مثل موبایل ( یا شبکه های اجتماعی) تلاش زیادی می کنند که این ها اعتیاد آور باشن. به همین خاطر کم کم استفاده شما از این ها دائما افزایش پیدا می کنه و تا وقتی که مجبور نباشید کار دیگه ای رو انجام نمی دید. هزاران سال انسان ها بدون موبایل زندگی کردن و هر روز از هر چیزی که در جهان پیرامونشون میگذشته خبردار نمی شدن، شما هم این چند ماهی که باید درس بخونید رو بیخیال این چیزا بشید و مطمئن باشید که ضرر نمی کنید!
یادمون باشه، نتیجه نهایی هر کسی در آزمون کنکور ( و حتی آزمون های آزمایشی) وابسته به مجموعه ای از این عادت هاست که زمان رو باهاشون سپری می کنه. موفق باشید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *