تاثیر تغییرات کوچک در بلند مدت

تو پست قبلی از عادت نوشتیم و یه نظر سنجی هم برگزار کردیم که آیا میشه عادتارو عوض کرد یا نه؟ ۳۷ درصد هم گفته بودن که نمیشه! الان بیاید ببینیم تاثیر تغییرات کوچک تو بلند مدت چی میتونه باشه تا بعدش ببینیم میشه این تغییرات کوچک رو ایجاد کرد یا نه.
برای مثال فرض کنید دو نفرو میخوایم مقایسه کنیم که یکی روزی فقط نیم ساعت از اون یکی بیشتر مطالعه میکنه. اگر از کل یک سال ۳۰۰ روزش رو بیشتر مطالعه کنه، در پایان سال ۱۵۰ ساعت بیشتر از اون یکی مطالعه کرده. حالا فک کنید این کار عادت طولانی مدتی باشه، مثلا سه سال، میشه ۴۵۰ ساعت مطالعه بیشتر.
حالا این ۴۵۰ ساعت رو میتونیم با مطالعه برای کنکور مقایسه کنیم. اگر یه نفر میانگین روزی ۵ ساعت برای کنکور درس بخونه، ۹۰ روز طول می‌کشه که ۴۵۰ ساعت درس بخونه. پس کسی که فقط نیم ساعت در روز بیشتر میخونه در طول زمان میتونه سه ماه (۹۰روز) از بقیه جلو باشه. تازه این فقط برای سه ساله و برای سال های بیشتر و کل زندگی رو خودتون حساب کنید! البته به بر عکسشم باید توجه کنید. همین میشه که مثلا میبینیم یه سری از دانش آموزا با هم مطالعه میکنن و به ظاهر تفاوت زیادی ندارن، اما وقتی نتایج میاد، کلی فرق می کنن.
مبارزه با عادت اگر از کم شروع بشه موفقیت آمیزه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *